PRIVAATSUSTINGIMUSED JA KÜPSISTE POLIITIKA

See leht kasutab küpsiseid. Jätkates selle lehe sirvimist, nõustute meie küpsiste kasutamisega. Privaatsustingimused ja küpsiste poliitika

KOGU VAJALIKU INFO LAADIMISLAHENDUSTE JA LÄBISÕIDUULATUSE KOHTA

Elektrisõidukist rääkides kipuvad osa küsimusi alatasa korduma.

Laadimislahendusi selleks, et teha teile igapäevased toimetused Citroëniga võimalikult lihtsateks, on hulgaliselt, seda nii laadimiseks elukohas, töökohas kui ka väljasõitudel.

Elukohas piisab tavapärase vooluvõtupesa olemasolust

Saate vabalt laadida oma sõidukit elukohas tavapärasest vooluvõtupesast, kasutades selleks sõidukiga komplekti kuuluvat laadimisjuhet. Kiirema laadimise soovi korral valige jõupistik või Wallbox laadimiskilp. Neil kahel on erinevad laadimisomadused: Wallbox laadimiskilp on võimsam ja võimaldab väga kiire laadimise, jõupistik on omakorda hea kompromisslahendus. Laadimisel on see ühelt poolt energiasäästlikum ning võimaldab teiselt poolt aku kiirema täislaadimise, kui see on võimalik tavapärase vooluvõtupesa kasutamisel. Sõidukiga komplekti kuuluv laadimisjuhe kasutamiseks tavapärasest vooluvõtupesast ühildub kasutamiseks ka jõupistikuga. Wallbox laadimiskilbi jaoks kuulub kilbiga selle soetamisel komplekti spetsiaalne laadimisjuhe.

Tutvuge laadimisaegadega sõltuvalt teie poolt kasutatavast laadimissüsteemist

Tavapärase vooluvõtupesa kasutamisel laadite elektrisõiduki akud öö jooksul täis 30%
ulatuses, mis võrdub 100-km läbisõiduulatusega.

Laadite pistikhübriidi akud 100% täis vähem kui 7 tunniga, mis võrdub läbisõiduulatusega elektri jõul 55 km.

3,7Kw Green Up jõuvõtupesa kasutamisel laadite elektrisõiduki akud öö jooksul täis 60%
ulatuses, mis võrdub 200-km läbisõiduulatusega. 

Laadite pistikhübriidi akud 100% täis vähem kui 4 tunniga, mis võrdub läbisõiduulatusega elektri jõul 55 km.

11Kw Wallbox laadimiskilbi kasutamisel laadite elektrisõiduki akud 100% täis vähem kui 5 tunniga.


Laadite pistikhübriidi akud 100% täis vähem kui 2 tunniga, mis võrdub läbisõiduulatusega elektri jõul 55 km.

Tänaval leiate alati, kus laadida

Leidke laadimispunkti asukoht, lukustage laadimispunkt lahti, ühendage sõiduk laadijaga, laadige akusid, nii lihtne see ongi.

Hetke seisuga on üle Euroopa avatud 185 000 avaliku kasutusega laadimispunkti ja see võrgustik on pidevalt laienev, mis võimaldab teile laadimispunktide leidmise teie teekonnal oma igapäevaste toimingute teostamisel.
* Avalike laadimispunktide kasutamiseks varustage end ühilduva laadimisjuhtmega. Ühilduv laadimisjuhe on leitav Citroëni tarvikute loendist või siis tarnitakse see teile koos Wallbox laadimiskilbiga selle soetamisel.
* Avaliku kasutusega laadimisjaamad on tavaliselt võimsusega 22 kW, kuid neid on ka võimsamaid. Hübriidsõidukite osas on ühilduvad üksnes laadimispunktid võimsusega kuni 43 kW.

Laiaulatuslik kiirlaadimispunktide võrgustik maanteede ääres

Teete väikse pausi, joote ühe kohvi, ja juba oletegi taastanud 80% oma läbisõiduulatust.

Kiirlaadimispunktide võrgustik maanteede ääres on kiirelt laienev ning võimaldab teile ka pikemad ja plaanivälised väljasõidud näiteks vaba aja veetmise eesmärkidel. Euroopaülene kiirlaadimispunktide võrgustik maanteede ääres on erinevate ettevõtete nagu näiteks IONITY või siis ALLEGO toimest tagatud juba alates 2020. aastast.
* Kiirlaadijad (üle 43 kW) on ühildavad üksnes 100% elektrisõidukite laadimiseks.

Igale laadijale oma juhe

Oma sõiduki laadimise optimeerimiseks on teil valida erinevat tüüpi laadimisjuhtmeid.

Oma sõiduki laadimise optimeerimiseks on teil valida erinevat tüüpi laadimisjuhtmeid.
MODE 2 STANDARD LAADIMISJUHE See laadimisjuhe kuulub teie sõiduki põhivarustusse ning võimaldab teile laadimise võimsusel kuni 1,8 kW. Optimeeritud kasutamiseks vooluvõtupesast teie elukohas.
MODE 2 LAADIMISJUHE LAADIMISEKS JÕUVÕTUPESAST lisavarustus; see laadimisjuhe võimaldab teile laadimise võimsusel kuni 11 kW. Optimeeritud kasutamiseks teie jõupistikust.
MODE 3 LAADIMISJUHE KOLMEFAASILINE lisavarustus; see laadimisjuhe võimaldab teile laadimise võimsusel kuni 22 kW. Optimeeritud kasutamiseks teie Wallbox seinalpaigaldusega laadimiskilbist või laadimiseks avalikus laadimispunktis.

MÕNED NÄPUNÄITED AKU SÄÄSTMISEKS

IGAPÄEVANE LAADIMINE JA KIIRLAADIMINE

Sõidukit võite laadida iga päev, samuti võite seda ka pikema aja jooksul mitte laadida, ilma et see akut kuidagi mõjutaks, kuid seejuures on soovituslik aku laadimine vähemalt kord kuus. Aku juhtplokk on elektrooniline ja kulutab talitluseks energiat üksnes väga vähesel määral. Sagedaste kiirlaadimiste korral on soovituslik ühe täiemahulise tavalaadimise teostamine iga kahe nädala tagant.

TEIE ELEKTRISÕIDUKI LAADIMISEKS SOBIV VOOLUTÜÜP

Saate oma sõidukit laadida ükskõik kas ühefaasilisest või kolmefaasilisest võrguliitumisest. Teie sõiduki ühilduvuse korral, st kui teie sõiduk on varustatud kolmefaasilise integreeritud laadijaga, on teil võimalus sõiduki kiiremaks laadimiseks, kuna kolmefaasiline vool on suurema võimsusega. * Uus C5 Aircross Hybrid SUV linnamaastur on saadaval kolmefaasilise integreeritud laadijaga lisavarustuses.

SÕITKE SÄÄSTLIKULT

NAUTIGE SUJUVAT SÕITU
Ühtlase sõidustiiliga väldite liiast energiakulu. Lugege liiklust ja ennetage olukordi muutes sõidu võimalikult ühtlaseks ja sujuvaks ning vältides järske pidurdusi ja kiirendusi. Sõitmisel maanteel valige optimaalne sõidukiirus, kuna sõitmine suurtel kiirustel ammutab oluliselt rohkem sõiduki läbisõiduulatuse ressurssi.
KASUTAGE PIDURDUSREŽIIMI „BRAKE“
Pidurdage alati kui võimalik piduripedaalile vajutamise asemel mootoriga. See võimaldab elektrisõiduki või hübriidsõiduki aku laadimise pidurdamise ja mahakiirenduste käigus.
SISEKLIIMA SÕIDUEELNE ETTEVALMISTAMINE
Kasutage sõiduki sisekliima sõidueelse ettevalmistamise võimalust laadimise ajal, kuna sellisena ei mõjuta see aku laetust. Seeläbi vähendate te sõidu ajal kütte- ja kliimaseadme tööle kuluvat energiat.
KONTROLLIGE REHVIRÕHKU
Sõitmine heas seisukorras ja õigel rõhul täispumbatud rehvidega on lisaks turvalisusele ja ohutusele oluline veel ka energiasäästu saavutamiseks.

Töölaua versioon