UUS C5 AIRCROSS HYBRID

Ë-MUGAVUSKLASSI LINNAMAASTUR

Lubage tutvustada C5 Aircross Hybrid'i - see on pistikhübriid linnamaastur, mille 720 mm läbimõõduga rattad, 230 mm kliirens ning robustne välimus defineerivad uuesti ühe kaasaja SUV. Eksimatu stiilivalik käib käsikäes praktilisusega, sest kere kaitsev Airbump®, unikaalsed katusereelingud ning laiad rattakoopad täidavad Citroënile omaselt mõlemat rolli.

SEE ON UUS C5 AIRCROSS HYBRID

 

Citroën Advanced Comfort® programmi eeskõnelejana paistab uus C5 Aircross Hybrid välja kahe erakordse uuenduse poolest: Progressive Hydraulic Cushions® vedrustus koos Advanced Comfort istmetega pakuvad lõõgastavat pardalviibimist pikkadeks tundideks. Mugavuse eest hoolitsevad kolm individuaalselt seatavat tagaistet, mis koos 460-600 liitrise pakiruumiga teevad uuest C5 Aircross Hybrid'st oma segmendi praktiliseima hübriidsõiduki. Lisades siia 20 juhiabisüsteemi ning 6 ühilduvat tehnoloogiat, saame ideaalse uue hübriid-linnamaasturi.

Uus C5 Aircross Hybrid on Citroëni esimene plug-in-hübriidtehnoloogial põhinev mudel. Esimene kõigi teiste järgnevate seas, mis aitavad 100% elektrifitseerida kogu Citroëni mudelirivi aastaks 2025. Hübriidversioon C5 Aircrossist omab harilikel linnasõitudel kõiki elektriauto eeliseid - puhtalt elektritoitel pakub see kuni 55 km sõiduulatust*. Koos sisepõlemismootoriga aga ka mitmekülgsust ja säästlikkust, sest kombineeritud  CO² emissioon jääb vaid 32 grammi piiresse. Keskmine kütusekulu on seejuures vaid 1,4 l / 100 km.

* WLTP standardtsükkel.


LAADIMINE

Laadimine kodus või väljaspool seda võtab 32A Wallbox kiirlaadijaga aega vähem kui 2 tundi. Ühtlasi on laadimine on programmeeritav, seega on võimalik laadimist ajastada elektrihinna madalama tariifidega aegadele.


JÕUALLIKAS

KESKKONNASÄÄSTLIK JA KOOS UUE 8-KÄIGULISE AUTOMAATKASTIGA


EAT8 8-käiguline automaatkäigukasti töö on optimeeritud töötamaks kokku hübriidajami ja bensiinimootoriga. Käiguvahetused on senisest veelgi sujuvamad ning tõstes jalga gaasipedaalilt, laetakse hübriidajami akusid.

Kuidas kasutada Hybrid sõidukit

DISAIN

ERISTUV JA VÄLJAPAISTEV - EHTNE HÜBRIID


Uus Citroën C5 Aircross Hybrid on säilitanud oma tavaversiooni sõsaratele omase jõulise ja isikupärase peronaalsuse. Hübriidile eksklusiivselt on saadaval türkiissinine värvipakett (dekoratsioonid esikaitseraual ja Airbump®'l). Stiliseerivad “H”-logod esitiibadel ja “Hybrid” märk pagasiluugil identifitseerivad uue C5 Aircross Hybridi lihtsalt ja selgelt - see on tõeline uue põlvkonna hübriid-linnamaastur.

INTUITIIVNE

Uue C5 Aircross Hybrid'ga sõit on mugav ja murevaba. Tavamudelist eristab hübriidversiooni järgmised elemendid:

  • valida saab kolme sõidurežiimi vahel: elektriline, hübriid või sport
  • 12.3" personaliseeritav näidikutepaneel on kuvab hübriidile omaseid parameetreid: kasutatavat jõudlust, sõiduulatust nii elektri- kui sisepõlemismootoriga, laadimisaega, aku laetust, laadimiskiirust ja sõidurežiime 
  • 8" puutetundlik ekraani abil saadakse infot energiajaotuse ja näpunäiteid sõidu säästlikkuse kohta
  • sinine LED-indikaator tahavaatepeegli peal annab märku sellest, kui sõidetakse 100% elektrilises režiimis.


Ë-MUGAVUS

VEELGI ENAM MUGAVUST

Uus C5 Aircross Hybrid on loodud kaitsmaks oma reisijaid liigse veere- ning tuulemüra eest. Kahekordselt lamineeritud esiaknad ning mootoriruumi heliisolatsioon lubavad reisijail tunda end kui turvalises kookonis. C5 Aircross Hybrid'i salong pole mitte üksnes valgusküllane, vaid ka õhurikas. Spetsiaalne õhupuhastussüsteem AQS (Air Quality System) tagab läbi mitmete filtrite ning retsirkulatsiooniprogrammide salongiõhu parima kvaliteedi.

Tõestanud end mugavuse tõelise võrdkujuna astub uus C5 Aircross Hybrid sammu edasi Citroën Advanced Comfort® programmi suunal. Tänu hääletule elektrimootorile sõidad C5 Aircross Hybridi roolis nüüd täielikus vaikuses. Ja seda kuni kiiruseni 135 km/h.

Progressive Hydraulic Cushions® vedrustus hoolitseb tõelise "lendava vaiba" sõidukogemuse eest, pakkudes sirgel teel pehmust ning kurvides vajalikku jäikust. Veelgi suurema sõidunaudingu pakkumiseks kasutatakse esisillal MacPherson- ning tagateljel mitmikhoobvedrustuse skeemi.
 

PROGRESSIVE HYDRAULIC CUSHIONS®
 

Citroëni maailm on mugav ning uus C5 Aircross on selle ehedaim tõestus tänu oma uudsele vedrustusele. Siledal teel hõljub C5 Aircross kui merelaineil, kehval teel aga imekspandaval moel leevendab tugevaid lööke. Kui klassikaline vedrustus koosneb vedrust, amortisaatorist ja kahest mehaaniliselt läbilöögipadjast, siis Progressive Hydraulic Cushions® vedrustus lisab siia juurde kaks hüdraulilist patja - üks töötamaks survele, teine tõmbele. Patjade töö on aeglustada teekonarustest tulevate löökide jõudmist kerekonstruktsioonini, tänu millele suudab C5 Aircross pakkuda tõelist "lendava vaiba" sõidukogemust.
 

ADVANCED COMFORT ISTMED

 

OMA KLASSI PRAKTILISEIM

 

Uue C5 Aircross laiad istmed on inspireeritud mööblidisainist. Innovatsioon seisneb kõrge elastsusega materjali kasutamises istme padja keskel nii, et see on välispinnal kaetud harilikust istmest 15 mm paksema kattega. Nõnda on üheaegselt tagatud toetavus ja pehmus. Mitmes suunas reguleeritavad istmed võivad olla kombineeritud ka massaaži-funktsiooniga, mille viie režiimi seast sobiva valikul mööduvad kilomeetrid autoroolis kui lenneldes.

 

Kolm üksikistet teises reas pakuvad võrdselt mugavust kõigile kolmele reisijale. Istmed on teineteisest sõltumatult 150 mm ulatuses edasi-tagasi liigutatavad, nende seljatoe kalle on muudetav ning neid on võimalik ükshaaval kokku klappida. Panipaiku leidub rohkelt ning need on piisavalt ruumikad mis tahes esemete mahutamiseks. Mobiiltelefonile on mõeldud ala keskkonsoolis, mis on ühtlasi varustatud juhtmevaba laadimise võimalusega.

 

TEHNOLOOGIA

VIIMASE PÕLVKONNA TEHNOLOOGIA

Uus C5 Aircross SUV Hybrid on varustatud viimase põlvkonna juhiabisüsteemidega, mis teevad sõidu ühtaegu nii ohutuks kui mugavaks.

MAANTEESÕIDU ABISÜSTEEM

 

LIIKLUSMÄRGI TUVASTUSSÜSTEEM

 

LÄHI-KAUGTULEDE VAHETUSSÜSTEEM

   

Maanteesõiduabi on esimene samm autonoomse sõidu suunas. Süsteem hoiab lisaks etteantud kiirusele ka trajektoori ning auto positsiooni sõidurea eraldusjoonte vahel. Maanteesõiduabi kombineerib enda alla ka adaptiivse kiirushoidja ning selle Stop&Start-funktsiooni.

 

Süsteem saab infot liiklusmärkidelt ning kuvab seda juhile meeldetuletuseks näidikutepaneelile. Nupulevajutusega saab juht soovitatud kiiruse anda sisendiks kiirushoidjale/-piirikule. Liiklusmärgi tuvastussüsteem suudab ära tunda teisigi liiklusmärke (stop-märk, ühesuunaline tee, piirangute lõpp jt).

 

Süsteem vahetab pimeda saabudes kaugtuled automaatselt. Samuti vahetab see need lähituledele, kui vastassuunas tuleb vastu auto või ollakse jõudnud järele eessõitvale autole.

 


TEHNOLOOGIA

6 ÜHILDUVAT TEHNOLOOGIAT
 

Uus C5 Aircross Hybrid on varustatud 6 ühilduva tehnoloogiaga, mis võimaldavad autol olla ühenduses välismaailmaga. 8" puutetundliku ekraanil saab muuta nii auto seadeid, peegeldada Apple CarPlay või Android Auto abil telefoni, juhtida kliimasüsteemi või lasta end sihtkohta juhtida Citroën Connect Nav'l.

Citroën Connect Box võimaldab sõltumata levi olemasolust saada ühendust tehnilise toe või päästeametiga. Mobiiltelefoni jaoks on kasutusel juhtmevaba laadimine ning Citroën ConnectedCAM® liikluskaamera salvestab foto- või videomaterjali kas sotsiaalmeedia või kindlustusjuhtumi tarvis.


Garantii: 5 aastat läbisõidupiiranguta

Töölaua versioon