Lisatud 25.10.2015

Reedel, 23. oktoobril avati Eesti Tarbekunsti- ja Disainimuuseumis näitus 20 prantsuse disainiikooni. Muuseumi hoovis näituse sissepääsu ees võib näha Citroëni uue ajastu disainiikooni – Citroën C4 Cactust.

Näitus toimub koostöös Prantsuse Instituudiga Eestis kultuurifestivali Accord 2015 raames. 20 prantsuse disainiikooniˮ kutsub meid avastama prantsuse disainimaastikku ning seal leiduvaid parimaid disainipärle. Prantsusmaal, kus insenertehnika on au sees, näitab disain võimet kohanduda iga ajastu viimaste tehnoloogiatega ja nendega koos edasi liikuda, olgu kõne all olevaks esemeks kas revolutsiooniliseks osutunud alumiiniumist õllepurk või hoopis 50. aastate geniaalne masstootmisse läinud tool.

Eranditult tööstusdisaini valdkonda kuuluv autodisain otsib pidevalt uusi võimalusi, et tulla välja järgmise ikooniga. Seejuures peab autodisain lakkamatult üritama ühildada tehnoloogilisi uuendusi ja ühiskonnas toimunud muudatusi, et vastata tarbimisühiskonna ootustele ja majanduslikele võimalustele.

20 prantsuse disainiikooni hulka valitud Citroën C3 Pluriel on 2002. aastal valminud mudel, mis sai inspiratsiooni legendaarsest Citroën 2CVst. See auto kujutab endast oma ammusest nostalgilisest eeskujust palju elitistlikuma disainiga moodulautot, mille katust oli võimalik osaliselt või täielikult eemaldada.

Tosin aastat hiljem on Citroën tulnud välja uue autodisaini tippsaavutusega C4 Cactus. See mudel on just disaini ja tehnoloogiliste uuenduste eest võitnud juba enam kui 30 rahvusvahelist auhinda.
Näitus on avatud kolmapäevast pühapäevani, kella 11–18ni ja ekspositsioon on väljas kuni s 3. jaanuarini 2016.

 

 

Töölaua versioon